تبلت های دانش آموزی

شروع سال تحصیلی جدید و هوشمند سازی مدارس دلیلی بر این شد تا در این پست  کمی بیشتر با مقوله هوشمند سازی مدارس و به طبع اون با تبلت های دانش آموزی آشنا بشیم.

تعریف مدرسه هوشمند

 مدرسه هوشمند مدرسه یی است که علاوه بر استفاده از امکانات فیزیکی مدرسه و برنامه هایی مانند سایر مدارس تلاش دارد تا با تجهیز به امکانات رایانه یی و فناوری های مربوطه (لپ تاپ ، تبلت و…)کنترل و مدیریت خود را بر این اساس مبتنی کند و محتوای اکثر دورس را الکترونیکی کرده و ارزشیابی و نظارت سیستم را هوشمند گرداند.

در اینگونه مدارس سیستم بر روی کامپیوتر مرکزی مدرسه نصب می شود و با اتصال به تعداد زیادی از خطوط تلفن در طول شبانه روز آماده ارایه خدمات است . این سیستم امکانی را فراهم می آورد تا دانش آموزان، اولیا و معلمین و کادر مدرسه در تعامل همیشگی و پویا برنامه خود را به پیش برند. امکان اطلاع رسانی صوتی و تصویری ، ارتباط با مربیان ، ارایه انتقادات و پیشنهادات ، پرسش و پاسخ و سایر موارد ضروری از جمله کارکردهای مدارس هوشمند است.

در این مدارس دانش آموزان با داشتن یک تبلت  در منزل همیشه با سیستم مدرسه خود در ارتباط خواهند بود لذا می توان گفت مدارس هوشمند هیچ وقت تعطیل نخواهد بود. البته لازم است این نکته یادآوری شود که مدارس هوشمند بستر لازم برای مدارس مجازی نیز فراهم شود .

از جمله مهمترین ویژگی های مدارس هوشمند این است که دانش آموزان با تفکر مستقل و ابراز خلاقیت توانمندی خود را به کار می گیرند و فضای حاکم موجب به کارگیری توانمندی های مربیان ، معلمان و اولیا برای تقویت آموزش و پرورش می گردد و بطور کلی محیط مدرسه مشوق یادگیری و باعث ایجاد انگیزه و رغبت در مجموعه می شود .

اهدافی که هوشمند سازی مدارس دنبال می کند:

 ۱) دانش خلاق

۲)استعداد یادگیری

۳)توجه به فهم مطالب

۴) آموختن با هدف تسلط و انتقال آن

۵) ارزیابی آموخته ها به شکل متمرکز

 ۶) غلبه بر مشکلات

۷) مدرسه به عنوان یک سازمان آموزشی.

تحقق همه این موارد در وحله اول به واسطه زیر ساخت مناسب فراهم می شود که بخشی از این زیر ساخت به واسطه اولیا و بخشی نیز از سوی مدارس فراهم میشود.قسمتی از این مهم که باید توسط دانش اموزان فراهم شود شامل تبلت و لپ تاپ که در اکثر رسانه ها و سایت ها با عنوان تبلت دانش آموزی یاد می شود و شفاف سازی کم تری در مورد آن صورت گرفته و هدف این پست می باشد و بخش دیگر شامل بحث شبکه و سیستم پیامکی و برخی موارد دیگر بر عهده مدارس می باشد.

تبلت های دانش اموزی مارک و برند خاصی نداشته ومی توان از هر تبلتی که دارای مشخصات وامکانات لازم بوده و اجازه استفاده از آن در مدارس نیز مانعی نداشته باشد به عنوان تبلت دانش آموزی نام برد که صرفا به واسطه داشتن دوربین ووبکم و امکانات ارتباطی وای فای جهت  توضیح رویه ها و تشریح مسائل (هم از طریق ابزارهای چند رسانه ای و هم از طریق آموزش های ویدیویی آنلاین و نیز از طریق مشاهدات راه دوری که دانش آموزان بازتاب و بازخورد آن را نیز به مبدأ می فرستند) مفید باشد. فروشگاه ای تبلت سعی کرده از بین تبلت های موجود در بازار که دارای تنوع زیادی نیز می باشد چند مدل مناسب از لحاظ قیمت و کیفیت را که می تواند جوابگوی نیاز های دانش آموزان عزیز باشد و هزینه زیادی در پی نداشته باشد را معرفی کند.تبلت های دانش آموزی که در سایت معرفی شده اند  شامل مهلت تست دو هفته ای بوده تا اطمینان خاطر والدین محترم جهت خرید این دسته از تبلت ها فراهم شود.انتخاب این تبلت های در دو دسته سیم کارت خور و بدون سیم کارت صورت گرفته تا والدین محترم با توجه به صلاح دید و  نیاز فرزندان خود تبلت مناسب را انتخاب کنند.

پاسخ دهید

قیمت خرید تبلت و گوشی موبایل

کلیه ی کالاها اصلی و آکبند می باشد. جهت مشاوره خرید با شماره های 66967378 - 66967362 - 09128982620 - 09193390739 تماس بگیرید.