خرید گوشی چینی، آری یا نه؟ راهنمای خرید گوشی چینی

خرید گوشی چینی

گوشی چینی – کلکسیونی از گوشی های ارزان قیمت

گوشی چینی، دسته ای از گوشیها هستند که مدتهاست در بازار کشورهای مختلف وجود دارد و همواره مشتریان ویژه ی خود را داشه اند. گوشی های چینی، همواره به دلیل داشتن امکانات بالا و قیمت پایین طرفداران خاص خود را داشته است. گوشی های چینی که ابتدا کپی گوشی های اصلی بودند و به نام گوشی طرح اصلی مدلهای معروف برند های اصلی گوشی شناخته می شدند پس از مدتی با برندهای چینی ارزان قیمت نیز به بازار ارایه شدند و گوشی ارزان قیمت لقب گرفتند. ویژگی برندهای گوشی چینی این بود که بر خلاف گوشی های طرح اصلی که توسط کارخانه های مختلف و با کیفیت های مختلف تولید می شدند و در نقاط مختلف جهان به عنوان گوشی اصلی و با قیمت های مختلف فروخته می شدند، توسط یک کارخانه ثابت و با برند ثابت تولید می شوند و بالطبع کارخانه ی تولید کننده سعی میکند جهت تداوم فروش کیفیت بهتری ارایه دهد و این بحث گوشی های چینی را وارد دنیای جدیدی کرد. از جمله این برند ها می توان به پیرگاردین، G Phone، Scolor و سایر برند ها اشاره کرد.

گوشی چینی و خرید گوشی چینی

کیفیت گوشی چینی :

گوشی چینی در بازار ایران در کیفیت های گوناگون و با قیمت های گوناگون به فروش میرسد. نکته ای که در خرید گوشی چینی باید مورد توجه قرار داد این است که این گوشی ها به هیچ وجه به پای گوشیهای اصلی نمیرسند و مشخصات درج شده روی کارتن آنها در اغلب مواقع صحیح نمیباشد. بسته بندی گوشی های چینی طرح اصلی در اکثر مواقع کاملا شبیه گوشی اصلی آن می باشد و اطلاعات گوشی اصلی روی آن درج شده است. حال آنکه در واقعیت چیز دیگری است.

تفاوت قیمت در گوشی چینی :

نکته ی دیگر که باید در خرید گوشی چینی به آن توجه کرد این است که گوشی چینی های موجود در بازار تفاوت چندانی در کیفیت و قیمت ندارند و فاصله ی قیمت بین بهترین کیفیت و بدترین کیفیت آن ها کمتر از 10% می باشد و فاصله ی کیفی آن نیز به همین صورت است. تفاوت عمده ی بین گوشی های چینی در ظاهر آنها و نزدیکی آنها به مدل اصلی،  اندازه ی صفحه نمایش، پشتیبانی از سیمکارت ها 3G یا عدم پشتیبانی، اندروید بودن یا جاوا بودن، لمسی بودن یا نبودن، رمخور بودن یا نبودن، لوازم جانبی و … می باشد. گوشی چینی های اندروید دارای قیمت بالاتری می باشند، گوشی چینی های لمسی نیز به همین صورت، همچنین در صورتی که میخواهید در گوشی چینی خود از سیمکارت رایتل استفاده کنید باید این گوشی از 3G پشتیبانی کند که این نیز کمی قیمت گوشی چینی را بالا میبرد. سایر مواردی که از طرف فروشندگان بعنوان عامل افزایش قیمت مطرح می شوند – از جمله چهار هسته ای بودن و عملکرد مشابه اصلی و یا کره ای و تایوانی بودن و …. – معمولا صحت ندارد. ممکن است روی جعبه ی گوشی چینی جملاتی نظیر ساخت کره یا QuadCore یا دوربین 12 مگاپیکسل یا خیلی چیزهای از این قبیل درج شده باشد که نباید به آن توجه کرد. گوشی چینی ای که با مارک یک گوشی اصلی وئ با ظاهری کاملا شبیه آن و بسته بندی کاملا شبیه و مارک همان گوشی به اینجا رسیده است می تواند هر چیز دیگری نیز روی آن از قبیل ساخت کره و .. درج شده باشد. حال آنکه روی گوشی های اصلی سامسونگ و اپل درج شده است ساخت چین.

گوشی ارزان قیمت چینی و خرید گوشی چینی

باتری گوشی چینی :

گوشی چینی معمولا دارای باتری های ضعیفتری نسبت به مدلهای اصلی است که البته امری طبیعیست و نباید از یک گوشی چینی انتظار نگهداری باتری در حد گوشی اصلی را داشت. بدلیل ارزان بودن باتری این گوشی ها شما میتوانید از 2 باتری استفادهه نمایید که در مواقعی که شارژ گوشی تمام میشود و امکان شارژ گوشی را ندارید می توانید با تعویض باتری آن مدت زمان بیشتری از گوشی چینی خود استفاده نمایید.

خرابی در گوشی چینی :

مشکل دیگری که در گوشی های چینی وجود دارد خرابی کارخانه ی آنهاست. شاید این نکته بیشترین ترس را در مشتری برای خرید گوشی چینی ایجاد میکند که کاملا بجاست. آنچه که در بحث تفاوت کیفی گوشی چینی خود را نشان میدهد دقیقا همین بحث است. گوشی چینی بی کیفیت گوشی است که خرابی کارخانه ی آن زیاد است. یعنی فروشنده آن را به قیمت پایینتری خریده است با این فرض که بعنوان مثال از 100 تای آن 15 تا خراب خواهد بود که با توجه به قیمت پایینترش برای فروشنده به صرفه خواهد بود. اما خریدار بدشانسی که جز آن 15 درصد هست کاملا متضرر میشود. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می کنیم گوشی چینی را تنها از فروشندگان معتبر خریداری کنید که مهلت تست واقعی برای گوشی قایل می شوند و در صورتی که گوشی شما اشکال کارخانه داشته باشد آن را تعویض میکنند. هرگز گوشی های چینی را از دستفروش ها و یا عمده فروش ها نخرید چون غالبا یا در دسترس نیستند یا جنس را تعویض نمیکنند. همچنین فروشگاه های اینترنتی نا معتبر که دارای آدرس ثابت نیستند معمولا چنین کاری را برای شما انجام نخواهند داد.

تعمیرات گوشی چینی :

گوشی های چینی بسته به نوع استفاده ممکن است عمر کوتاه یا بلندی داشته باشند. بحث خرابی گوشی این روزها بحثی رایج است و حتی گوشی های گران قیمت اصلی و گارانتی دار نیز از این امر مستثنی نیستند. این تصور که گوشی های چینی عمر چند هفته ای یا چند روزه دارند چندان صادقانه نیست و معمولا گوشی چینی هایی که مشکل کارخانه ندارند عمر خوبی هم دارند. نکته ی قابل توجه این است که هزینه ی تعمیرات گوشی چینی بسیار ارزانتر از گوشی های اصلی است و معمولا همه ی عیوب آنها قابل تعمیر می باشد و در این زمینه حتی گوی سبقت را از گوشی های اصلی ربوده اند و لوازم و قطعات این گوشی ها و متخصصان تعمیر آنها در بازار بیشتر و هزینه ی تعمیر گوشی چینی بسیار ارزانتر از گوشی های اصلیست.

در ابتدایی که گوشی های چینی وارد ایران شدند، بسیاری از افراد از آن ناراضی بودند، اما باید گفت که امروزه گوشی‌های بی کیفیت با توجه به آگاه شدن مشتری در ایران، کمتر وارد کشور می‌شود، و بعلاوه به دلیل رقابت سنگین تر بیشتر افراد رغبت به آوردن گوشی‌های با کیفیت بالا دارند.

گوشی چینی بخرم یا نه؟

در پایان باید گفت که خرید گوشی چینی در کل کار اشتباهی نیست به شرط اینکه موارد زیر در نظر گرفته شود :

 1. گوشی چینی که شما میخرید قیمت بسیار پایینتری نسبت به گوشی اصلی دارد، پس انتظار اینکه مانند گوشی اصلی عمل کند و بازی ها و نرم افزار های سنگین را با همان کیفیت اجرا کند انتظار عاقلانه ای نیست.
 2. گوشی چینی ممکن است دارای ایراد کارخانه باشد، از فروشنده ای معتبر و با مهلت تست واقعی خریداری کنید!
 3. گوشی چینی ممکن است هنگ کند و با خاموش و روشن کردن دستگاه دوباره به حالت اولیه بازگردد. این امری طبیعیست که در زمان اجرای بازی های سنگین و بیشتر از حد توان دستگاه با هنگی مواجه شوید و جای نگرانی ندارد.
 4. گوشی چینی باتری ضعیفتری نسبت به گوشی اصلی دارد. خرید باتری اضافه برای گوشی چینی با توجه به ارزان بودنش توصیه میشود.
 5. گوشی چینی عمر کمتری نسبت به گوشی اصلی دارد ولی اکثر ایرادات آن قابل تعمیر می باشد. ترجیحا از کسی خرید کنید که در مجموعه اش واحد تعمیرات دارد و قادر به ارایه ی خدمات پس از فروش می باشد.
 6. با خرید گوشی چینی می توانید امکانات بالاتری با قیمت پایینتر داشته باشید.
 7. گوشی چینی طرح اصلی می تواند ظاهری کاملا مشابه گوشی اصلی داشته باشد و این دلیل بر عملکرد یکسان با گوشی اصلی نمی باشد.

گوشی چینی در ای-تبلت :

از فروردین 93 در ای-تبلت اطلاع رسانی و عرضه ی گوشی چینی و گوشی طرح اصلی را با توجه به درخواست مشتریان آغاز کرده ایم سعیمان بر این است که کیفیت را بر سود همچون همیشه ارجح قرار نهیم و در این راه همه ی تلاشمان را بکار می بندیم.

مزایای خرید گوشی چینی از ای-تبلت

 • مهلت تست 7 روزه برای کلیه گوشی های چینی
 • خدمات پس از فروش یکساله برای تمامی دستگاه ها ( ای-تبلت دارای تیم تخصصی تعمیرات تبلت و گوشی می باشد)
 • ارایه ی مدلهای بروز و با کیفیت بازار با بهترین قیمت
 • ارایه برندهای چینی ارزان قیمت در کنار گوشی های طرح اصلی
 • ارایه ی اطلاعات دقیق محصولات به دور از سودجویی
 • مشاوره خرید آنلاین و تلفنی
 • پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری
 • نصب نرم افزارهای بهینه سازی گوشی چینی

نظرات (37)

 1. فرشيد می‌گه:

  درود بر صداقتت هزاران افرين

 2. raika می‌گه:

  تبلت Acer Iconia Tab A1- 810 16GBبا تبلتAcer Iconia Tab A1- 810 8GBفرقش چیه؟

  1. ای-تبلت E-Tablet.ir می‌گه:

   تنها فرقشون توی مقدار حافظه داخلیه.

 3. ایمان می‌گه:

  ممنون بابت راهماییاتو سایتتون عالیه…

  1. ای-تبلت E-Tablet.ir می‌گه:

   سلام. نظر لطفتونه

 4. aminmokarami@yahoo.com می‌گه:

  سلام من 3روز پیش تبلتی خریدم ازسایت شما چندروزه به دستم میرسه؟با پست پیشتازقرار بوده بیاد.ممنونم

  1. ای-تبلت E-Tablet.ir می‌گه:

   سلام. امروز و فردا باید برسه.

 5. alireza می‌گه:

  با سلام

  درخصوص اس فایوی 3g چند تا سوال داشتم

  ایا حافظه داخلی ان به صورت واقعی چهار گیگ است یا اطلاعات روی جعبه این طور است

  و همچنین در خصوص رم گوشی

  در خصوص حسگر ها ایا حسگر حرکتی ان تمام جهات ر احرکت می کند مثل راست به چپ و چپ به راست و بالابه پایین

  و حسگر قطب و نما و ضربان قلب ان دارا می باشد یا خیر

  تشکر

  1. فروشگاه اینترنتی تبلت می‌گه:

   سلام عزیز ار لحاظ حسگر تمام شرایطی که گفته شده مطابقت داره با خود گوشی در مورد حافظه داخلی هم رو جعبه 16 گیگ زده که واقعیش 4 گیگه که یه مقداریش برای اندروید وبرنامه های گوشی مصرف شده.

 6. مدی می‌گه:

  سلام

 7. مهدی می‌گه:

  سلام
  من یک تیلت مدل دیمو D7790a خریداری کردم
  کارکردش چه جوریه؟شارژخوب نگه میداره؟
  بعضی وقتا میره تو هنگ مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟مثلا در حل بازی کردنی هنگ میکنه یا خاموش میشه مجبوری بری تو مغازه واست روشن کنن منوراهنمایی کنین

  1. ای-تبلت E-Tablet.ir می‌گه:

   سلام اطلاع کاملی از مدل های دیمو ندارم عزیز

 8. امیر می‌گه:

  می خواستم بدونم باتری گوشی جی فون جی 800 رو چطوری میتونم تهیه کنم. لطفا راهنمهیی کنید.ممنون

  1. فروشگاه اینترنتی تبلت می‌گه:

   سلام با واحد تعمیرات تماس بگیرید

 9. matin3232@yahoo.com می‌گه:

  صداقت بزرگترین ثروته.شماها واقعا صداقتتون جای تشکرداره.

  1. ای-تبلت E-Tablet.ir می‌گه:

   سلام.ممنون از دلگرمی شما مشتری عزیز.ثروت اصلی مجموعه ای تبلت اعتماد مشتریان میباشد که تمامی سعی و تلاش همکاران در این مجموعه در راستای جلب اعتماد ورضایتمندی هموطنان عزیز میباشد.

 10. احسان می‌گه:

  بايد ذهنيت مردم را عوض كرد حالا گوشي هرچقدرم خوب باشه وقتي بگي چينيه يه جوري ميشن كه به دلت نميچسبه و گرنه همون موادي كه سامسونگ و سوني استفاده ميكنن اينام فكر كنم استفاده كنن

  1. ای-تبلت E-Tablet.ir می‌گه:

   سلام دقیقا مشکل ذهنیت مردم است البته دقیق نمیشه گفت قطعات گوشی های ارزان قیمت(بنده نمیگم چینی چون در حال حاضر تمامی دستگا های موجود در بازار اهم از برند های معتبر نیز در کشور چین تولید میشودو)دقیقا هم کیفیت گوشی های برند میباشد.ولی اگر درست ازش استفاده میشه تا مدت ها میتوانید از این گوشی ها با خیال اسوده استفاده نمایید.

 11. yousef می‌گه:

  سلام میخوام ایفون6طرح کپی بخرم اما برام یکم گرونه میشه بهم تخفیف بدین؟؟؟

  1. ای-تبلت E-Tablet.ir می‌گه:

   سلام برای خرید با قسمت فروش تماس بگیرید تا اگر امکان داشت برای شما تخفیف در نظر بگیرند

 12. mahdi می‌گه:

  با سلام من هفته گذشته روز پنج شنبه (30/08/1393) 2 عدد گوشي s5 ميني طرح اصلي خريدم ولي پشيمان شدم خواستم بدونم شما خريداريد اگه بوديد با اين شماره تماس بگيريد 09125482677ممنون (سفيد و بنفش 7 رنگ)

  1. ای-تبلت E-Tablet.ir می‌گه:

   سلام نه عزیز ما خرید نداریم

 13. shahin می‌گه:

  باتری گوشی های دیگر به این مدل اسکالر v1 میخوره؟

  1. نادر احسانی می‌گه:

   نه نمیخوره

 14. مهدی نیک پیام می‌گه:

  نظر شما در رابطه باگوشی هواوی g750جیست

  1. محمد اکبری می‌گه:

   سلام یکی از بهترین گوشی های برند هواوی میباشد

 15. محمد حامدی می‌گه:

  سلام ایا گلکسی اس 5 3g طرح اصلی سفید هم دارید 2- واقعا 4 هسته داره؟ 3- کارت حافطه تا چند گیگ ساپورت میکنه 4- از کابل otg پشتیبانی میکنه 5- رم گرافیکی هم داره ؟

  1. محمد اکبری می‌گه:

   بله رایتل ساپورت میکند.دوهسته ای ست.حافظه داخلی 4گیگ میباشد.وتا 16 گیگ رم را ساپورت میکند

 16. imankh38@yahoo.com می‌گه:

  سلام.ببخشید گوشی طرح اصلی ایفون iphone 5 رایتل ساپورت دارای کیفیت بالاتری است یاگوشی آیفون 6 طرح اصلی؟اگر آیفون 6 بهتره چرا قیمتش پایین تر است؟
  دلیل اینکه زیاد تخفیف میدید چیه؟مشکل از گوشیه یا علت دیگری دارد؟تشکر

  1. محمد اکبری می‌گه:

   سلام ایفون 6 بهتر میباشد.وبه دلیل اینکه مدل 5 قدیمی میباشد وتعداد محدود تو بازار موجود است قیمت آن بالاتر است.و قیمت پایین گوشی دلیل بر مشکل دار بودن محصول نیست به دلیل دسته اول بودن این مجموعه شما قیمت واقعی گوشی رو پرداخت میکنید

 17. احمد می‌گه:

  با سلام
  شمن تشکر از صداقت شما ، لطفا از تصاویر نامناسب در سایتتان استفاده نکنید
  .
  با تشکر

 18. پویا می‌گه:

  سلام عریر جان چرا طرح 5اس از 6 گرون تره؟؟؟؟
  گوشی های طرحم شامل اقساط میشن؟؟؟

  1. محمد اکبری می‌گه:

   سلام نه عزیز گوشی های طرح نقدی میباشد.دلیل گرون تر بودن گوشی 5 به خاطر کیفیت برتر آن است

 19. مجتبی می‌گه:

  سلام.ببخشید من می خواستم این گوشی طرح اصلی گلکسی S5-3G رو بخرم.کیفت تصویرش چطوره؟لمسش حرارتیه؟

  1. محمد اکبری می‌گه:

   کیفیت تصویر قابل قبول میباشد وتاچ آن نیز حرارتی ست

 20. مجتبی می‌گه:

  سلام.ببخشید دوباره سئوال میکنم.می خوام گوشی طرح اصلی سامسونگ GALAXY NOTE III رو هم برای برادرم بخرم.کیفیت صفحه نمایش چطوره؟لمسش حرارتی یا اینکه ضریه ای؟دوربینش چطوره؟

  1. محمد اکبری می‌گه:

   کیفیت تصویر تمامی این گوشی های طرح به نسبت قیمت خوب وقابل قبول میباشد.کیفیت دوربین هم 3 مگاپیکسل است

پاسخ دهید

قیمت خرید تبلت و گوشی موبایل

کلیه ی کالاها اصلی و آکبند می باشد. جهت مشاوره خرید با شماره های 66967378 - 66967362 - 09128982620 - 09193390739 تماس بگیرید.