ب ام و با معرفی مدل سوپر لوکس سری ۹ به مصاف مرسدس مایباخ می رود [شایعه] -اخبار گوشی و تبلت

ب ام و با معرفی مدل سوپر لوکس سری ۹ به مصاف مرسدس مایباخ می رود [شایعه]

قیمت گوشی قیمت تبلت اخبار گوشی و تبلت

میباک یا با تلفظ آلمانی مایباخ یک برند خودروساز اشرافی است که در سال ۱۹۰۹ توسط ویلهلم مایباخ بنیانگذاری شد. طراحی و ساخت خودرو حدود یک دهه به طول انجامید و اولین اتومبیل با برند مایباخ در سال ۱۹۱۹ متولد شد.

بین سال های ۱۹۲۱ تا ۱۹۴۰ این کمپانی خودروهای اشرافی متنوعی را تولید کرد که اکنون جزو نمونه های کلاسیک بسیار با ارزش محسوب می شوند.

maybach_zeppelin_ds7_cabriolet

با شروع شدن جنگ جهانی دوم، کمپانی مایباخ به ساخت موتور برای تانک های ارتش نازی رو آورد و همین مساله باعث شد که کارخانه های آن هدف حملات متعدد قرار گیرد.

بعد از اتمام جنگ تاسیسات مایباخ مورد بازسازی قرار گرفت اما دیگر هیچگاه نتوانست به حرفه اصلی خود یعنی ساخت خودرو بازگردد. در سال ۱۹۶۰ گروه دایملر-بنز این برند از نفس افتاده را خریداری کرد و از امکانات آن برای ساخت نسخه های ویژه از W108 و W116 استفاده نمود که البته این خودروها همگی با نشان مرسدس بنز عرضه شدند.

Maybach W108

در سال ۱۹۹۷ و در نمایشگاه توکیو موتورشو دایملر یک کانسپت فوق العاده لوکس را معرفی کرد که بعدها تحت برند مایباخ به یکی از لوکس ترین خودروهای ساخت بشر تبدیل شد.

برند مایباخ از آن زمان فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده و حتی تا مرز انحلال پیش رفته است. در سال ۲۰۱۵ و پس از چند سال توقف تولید، سرانجام دایملر با احیای این برند و ساخت نسخه های فوق لوکس S کلاس تحت نام آن موافقت کرد؛ البته با این تفاوت که نام محصول جدید بصورت ترکیبی مرسدس-مایباخ لقب گرفت.

mayback S600

امروزه نه تنها در دنیای خودرو بلکه هر جا که صحبت از رقابت شدید در میان باشد، تقابل مرسدس بنز و ب ام و به عنوان یکی از بهترین مثال های عینی مطرح می شود.

این دو کمپانی تقریبا در هر کلاس نماینده هایی را برای رقابت با همدیگر دارند. اما در بخش خودروهای اشرافی که اشتوتگارتی ها با مرسدس-مایباخ S600 حاضر هستند، نماینده ای از باواریا دیده نمی شود.

اخیرا بر اساس گزارشی که در مجله معروف اتوبیلد آلمان منتشر شده، ظاهرا قرار است  ب ام و با سری ۹ به مصاف محصولات اشرافی دایملر برود. طبق این گزارش طراحی سری ۹ مشابه کانسپت Vision Future Luxury که در نمایشگاه اتومبیل پکن ۲۰۱۴ رونمایی شد، خواهد بود.

BMW-Vision_Future_Luxury_Concept_2014_1280x960_wallpaper_08

بنابراین می توان انتظار داشت که چراغ های اصلی باریک و کشیده بوده و ستون C شیب زیادی داشته باشد؛ همچنین قسمت عقب و بخش صندوق احتمالا همانند خودروهای فست بک طراحی کوتاهی خواهد داشت.

BMW-Vision_Future_Luxury_Concept_2014

سازه اصلی سری ۹ بطور عمده از آلومینیوم و  فیبر کربن ساخته می شود تا وزن کلی خودرو تا حد ممکن کاهش یابد. طبق گمانه زنی ها در زیر کاپوت، موتور ۱۲ سیلندر ۶٫۶ لیتری توئین توربو نصب خواهد شد که بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت را ارائه می دهد.

BMW-Vision_Future_Luxury_Concept_2014

این موتور امروزه نیروبخش سری ۷ نسخه  M760 Li است. تولید یک نمونه هیبریدی قدرتمند دیگر احتمالی است که داده می شود. بر اساس گزارش اتوبیلد، سری ۹ در سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد شد.


ب ام و با معرفی مدل سوپر لوکس سری ۹ به مصاف مرسدس مایباخ می رود [شایعه]

پاسخ دهید

قیمت خرید تبلت و گوشی موبایل