مایکروسافت، آسیب پذیری مهم فاش شده توسط گوگل در ویندوز را ترمیم کرد! – اخبار گوشی و تبلت

مایکروسافت، آسیب پذیری مهم فاش شده توسط گوگل در ویندوز را ترمیم کرد!

قیمت گوشی قیمت تبلت اخبار گوشی و تبلت

patch-tuesday

مایکروسافت طبق وعده ی قبلی، آسیب پذیری مهم امنیتی که توسط تیم امنیتی گوگل مطرح شده بود را  رفع کرد. روز گذشته ۶۸ محل آسیب پذیر در ویندوز، آفیس، مایکروسافت اج، اینترنت اکسپلورر و سرور SQL را ترمیم کرد تا دیگر بهانه ای دست رقبا نباشد. با وینفون همراه باشید.

با ترمیم این ۶۸ نقطه که ۲ اشکال آن ها توسط حمله کنندگان و ۳ اشکال توسط افراد عمومی فاش شده بود ، روز بدون آسیب پذیری ویندوز و خدمات مرتبط با مایکروسافت شکل گرفت.

این پچ ها ۱۴ بولتن امنیتی را پوشش می دهد که یکی از آن ها مربوط به Adobe Flash Player است که در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۸.۱ به روز رسانی و ارتقا یافت. ۶ بولتن درجه ی ضروری و ۸ بولتن درجه ی مهم بوده اند.

همچنین رفع اشکال هایی در امنیت ویندوز در زمینه ی آسیب پذیری کدهای از راه دور انجام شده است و در مرورگر های IE و Edge نیز بهبودهای امنیتی صورت گرفته است. در امنیت آفیس که درجه ی اهمیت نسبتا بالایی داشته است نیز آسیب پذیری در کنترل از راه دور و دسترسی به اسناد ترمیم شده و پچ امنیتی فعلی این مشکل را حل کرده است.

اگرچه اشکال امنیتی و آسیب پذیری در سرورهای SQL به ندرت اتفاق می افتاد و هیچ کد دسترسی از راه دور به آن وجود ندارد اما بعضا مهاجمان و هکرها می توانند به برخی اطلاعات دسترسی داشته باشند و با این پچ امنیتی مشکلات کوچک این سرور نیز رفع شده است.

طبق اطلاعات امنیتی مایکروسافت، مهاجمان می توانند برخی نرم افزارهای مخصوص را اجرا کند و توانایی نصب نرما فزار، مشاهده، حذف و یا تغییر اطلاعات و یا ساخت اکانت رسمی جدید را پیدا کند و کاربران می توانند با فعال سازی سیستم پیشرفته محافظتی Defender ویندوز  قابلیت شناسایی این حملات را به سیستم بدهند و از حملات جلوگیری کنند.

مایکروسافت قبلا نیز عنوان کرده بود که با مایکروسافت اج و به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰، مشکل امنیتی وجود ندارد و افراد از حملات هکری محفوظ هستند.


هادی اکبری زاده

هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان… پیش به سوی آینده با مایکروسافت


مایکروسافت، آسیب پذیری مهم فاش شده توسط گوگل در ویندوز را ترمیم کرد!

پاسخ دهید

قیمت خرید تبلت و گوشی موبایل