مقایسه عملکرد گلکسی اس ۸ با چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ در مقابل آیفون ۷ پلاس -اخبار گوشی و تبلت

مقایسه عملکرد گلکسی اس ۸ با چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ در مقابل آیفون ۷ پلاس

قیمت گوشی قیمت تبلت اخبار گوشی و تبلت

هرگاه پرچمدار اندرویدی جدیدی وارد بازار می شود، اول از همه باید با آیفون از نظر عملکرد به رقابت بپردازد، چون ترکیب سخت افزاری و نرم افزاری موبایل های اپل معمولاً روان ترین و پایدارترین عملکرد ممکن را در اختیار کاربران قرار می دهد.

چند هفته قبل سامسونگ گلکسی اس ۸ را با چیپست های ۱۰ نانومتری وارد بازار کرد و رقیب سرسختی را مقابل آیفون قرار داد. حال وب سایت Tom’s Guide به ارزیابی عملکرد این دو موبایل پرداخته و می بینیم آیفون ۷ پلاس در برابر رقیب کره ای کم می آورد.

در این تست که موارد مختلفی همچون سرعت باز کردن اپلیکیشن ها و دوربین، ویرایش تصویر، سرعت وای-فای و عملکرد گیمینگ را در بر می گیرد، گلکسی اس ۸ تنها در زمینه ویرایش ویدیو ضعیف تر نشان می دهد و در باقی موارد برتر از آیفون ۷ پلاس است. در توجیه این وضعیت می توان گفت موبایل اپل به خاطر اینکه هیچ لایه مجازی و اضافی بین سخت افزار و سیستم عامل ندارد، فعالیت های سنگین را سریع تر اجرا خواهد کرد.

البته باید به این نکته نیز توجه داشت که آیفون ۷ حدود شش ماه قبل معرفی شده، ضمن اینکه در بسیاری از تست ها مانند عملکرد گیمینگ، با نتایج واقعاً نزدیکی روبرو هستیم بنابراین می توان انتظار داشت آیفون های سال ۲۰۱۷ عملکرد به مراتب قوی تری را ارائه دهند.

گفتنیست این تست با استفاده از گلکسی اس ۸ مجهز به چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ انجام شده و می دانیم که نسخه اگزینوس کمی قوی تر از آن است. در مجموع هم اکنون پرچمدار کره ای سریع ترین موبایل اندرویدی بازار به شمار می رود، اما طی هفته های آتی باید منتظر رویارویی با رقبای سرسختی همچون شیائومی می ۶، وان پلاس ۵ و البته آیفون های امسال اپل باشد.


مقایسه عملکرد گلکسی اس ۸ با چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ در مقابل آیفون ۷ پلاس

پاسخ دهید

قیمت خرید تبلت و گوشی موبایل