پهپادهای آمازون در کم‌تر از سی دقیقه سفارش‌ها را تحویل می‌دهند – اخبار گوشی و تبلت

پهپادهای آمازون در کم‌تر از سی دقیقه سفارش‌ها را تحویل می‌دهند

قیمت گوشی قیمت تبلت اخبار گوشی و تبلت

مدتی است که شرکت آمازون (Amazon) که یکی از پیشروهای فروش الکترونیکی کالا در جهان است، تبلیغات فراوانی برای ارسال کالاهای سفارشی مشتریان با پهپادهایش آغاز کرده و مدیر ارشد آمازون اعلام کرده که پهپادهای این  شرکت در مدت کم‌تر از سی دقیقه کالا را به دست مشتری می‌رسانند.

ارسال کالا با پهپاد هنوز نه در آمازون و نه هیچ شرکت دیگری آغاز نشده است.

پاول میسنر (Paul Misener)، معاون اول سیاست جهانی آمازون در مصاحبه‌ای که روز دوشنبه با یاهو (Yahoo) داشت، گفت: “آمازون می‌داند وزن پهپاد کم نیست و باید کالایی را هم همراه خود تا یک مسافت حمل کند. با تمام این احوال لازم می‌بینیم تا کالاهای مشتریان را در کم‌تر از سی دقیقه از زمان ثبت سفارش به دست آن‌ها برسانیم. معیار ما شعاع ۱۶ کیلومتری و حداکثر وزن ۲۵ کیلوگرم برای هر محموله است که این وزن تا ۲٫۲ کیلوگرم بیش‌تر هم جای افزایش دارد.”

این ۲۵ کیلوگرم حداکثر وزنی هست که سازمان هوانوردی فدرال ایالات متحده برای پهپادهای آمازون معین کرده است.

فعلا آمازون دارد انواع نمونه‌های اولیه‌ی پهپادها را تست می‌کند

فعلا آمازون دارد انواع نمونه‌های اولیه‌ی پهپادها را تست می‌کند، چون گویا این شرکت قصد ندارد فقط از یک مدل پهپاد برای پروژه‌های ارسال هوایی استفاده کند. منطقی است که آمازون برای انواع مناطق جغرافیایی با شرایط آب‌وهوایی متفاوت سرد و خشک و بارانی، پهپادهای مختلفی را انتخاب کند. ضمنا آمازون آزمایش روی روند ارسال کالا با پهپاد را تحت عنوان سرویس پرایم ایر (Prime Air) آغاز کرده و مدتی قبل هم ویدیویی تبلیغاتی هم با حضور جرمی کلارکسن، مجری پیشین برنامه‌ی «تخته گاز» ساخت.

آمازون در تحویل هوایی کالا تنها نیست و شرکت پست DHL هم مدتی است که برای ارسال سریع کالا روی پروژه‌ی پارسل‌کوپتر (Parcelcopter) کار می‌کند و ضمنا والمارت (Walmart) هم در مهر ماهی که گذشت، خبر داد که دارد پهپادهای اختصاصی ارسال کالای این فروشگاه عظیم را تست می‌کند. ارسال کالا با پهپاد هنوز نه در آمازون و نه هیچ شرکت دیگری آغاز نشده است. بای منتظر باشیم تا ببینیم این شرکت‌ها چگونه برنامه‌ی پهپادها را اجرا و ترافیک هوایی را کنترل خواهند کرد.

منبع: Cnet


پهپادهای آمازون در کم‌تر از سی دقیقه سفارش‌ها را تحویل می‌دهند

پاسخ دهید

قیمت خرید تبلت و گوشی موبایل