گرن توریسمو Arrow460؛ اولین قایق لوکس و تفریحی طراحی شده توسط مرسدس بنز -اخبار گوشی و تبلت

گرن توریسمو Arrow460؛ اولین قایق لوکس و تفریحی طراحی شده توسط مرسدس بنز

قیمت گوشی قیمت تبلت اخبار گوشی و تبلت

در مباحث مربوط به طراحی صنعتی، معمولا طراحی خودرو به سبب پیچیدگی های فنی، بازار رقابتی و داشتن مخاطب عام در اقشار مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شاید به همین دلیل باشد که عموما خودروسازن شماری از برترین طراحان صنعتی جهان را به استخدام خود در می آورند. اما جالب است بدانید که تیم های طراحی قدرتمندی که مسئول طراحی و شکل دادن به خودروهای تازه هستند، در برخی موارد نیز به سراغ پروژه های صنعتی دیگری می روند و ماحصل چنین پروژه های به ساخت وسایل جالب توجه و متفاوتی منجر می شود.

MERCD-2

برای مثال تیم طراحی مرسدس بنز به سرپرستی گوردن واگنر، چندین ماه قبل دست به طراحی و فضا سازی یک هلی کوپتر کاملا مدرن زد و حالا نیز در پروژه شکل دادن به یک قایق تفریحی فوق لوکس مشارکت کرده است.

MERCD-11

این قایق که با نام کامل Mercedes-Benz Arrow460 Granturismo شناخته می شود، به معنای واقعی کلمه یک مرسدس بنز شناور است.

MERCD-4

Arrow460 Granturismo ترکیبی از طراحی خاص خودروهای مرسدس بنز (به خصوص در نمای کلی کابین و سقف) را در کنار المان های سنتی وسایل نقلیه لوکس را ارائه می دهد که از جمله مهمترین موارد می توان به تلفیق سنتی و همواره دلنشین چوب و چرم اشاره کرد.

Mercedes-Benz Style prsentiert Designentwrfe der ersten

طبیعتا مانند تمام طرح های مرسدس بنز توجه به اصول مهندسی کاربردی از اهمیت ویژه ای برخودار بوده است و در این پروژه نیز می توان شاهد توجه به اصول ایرودینامیک و هیدرودینامیک برای بخش های فوقانی و زیرین ارو ۴۶۰ شد که منجر به کاهش مصرف سوخت، افزایش سرعت و زیبایی و تفاوت این قایق لوکس نسبت به سایر رقبا می شود.

Mercedes-Benz Style

رنگ نقره ای این قایق نیز براساس الگو و روش سنتی مرسدس بنز انتخاب شده است، چرا که رنگ نقره ای برای مرسدس بنز پیشینه ای مسابقه ای دارد که به درخشش خودروهای گرندپری این شرکت در دهه ۵۰ میلادی مربوط می شود.

Arrow460 Granturismo مانند تمام دیگر پروژه های مرسدس بنز از نظر مشخصات فنی نیز وسیله ای قابل توجه و شاخص محسوب می شود.

Mercedes-Benz Style

۱۴ متر طول، ۴ متر عرض، ظرفیت حمل ۱۰ نفر به همراه پیشرانه توربو دیزل به قدرت حدودی ۹۵۰ اسب بخار از جمله مشخصات این قایق سوپر لوکس هستند.

Mercedes-Benz Style prsentiert Designentwrfe der ersten

معمولا حداکثر سرعت از اهمیت چندانی برای خریداران قایق های تفریحی برخوردار نیست اما با این وجود این قایق می تواند حداکثر سرعتی معادل ۴۰ نات (حدود ۷۴ کیلومتر در ساعت) را تجربه کند.

Mercedes-Benz Style prsentiert Designentwrfe der ersten

شاید مهمترین نکته در خصوص این قایق، طراحی تلفیقی آن باشد که به گفته طراحان مرسدس بنز از تجربه این شرکت در ساخت خودروهای کراس اوور (شاسی بلند شهری) در توسعه آن استفاده شده است.

بدین ترتیب Arrow460 تلفیقی از مشخصات قایق های تفرحی لوکس روباز با نمونه های اسپرت لوکس مجهز به کابین وسیع را با سقف شیشه ای ارائه می دهد که می تواند اوج لذت سرنشینان را در هر شرایط آب و هوایی، روز یا شب تضمین کند.

Mercedes-Benz Style

جالب است بدانید که در حدود یک هفته قبل نیز یک قایق لوکس اسپرت بدون سقف توسط آستون مارتین معرفی شده بود که می توانید تصویر آن را در زیر مشاهده فرمایید.

MERCD-12


گرن توریسمو Arrow460؛ اولین قایق لوکس و تفریحی طراحی شده توسط مرسدس بنز

پاسخ دهید

قیمت خرید تبلت و گوشی موبایل